هزینه های زندگی در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2016/02/26
  • نظرات : 76دیدگاه
هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان

 

هزینه های زندگی در گرجستان

هزینه های زندگی در گرجستان : هزینه های زندگی در گرجستان با توجه به سلیقه و ذائقه افراد در تغذیه و پوشاک بسیار متفاوت است و نمی توان به طور قطع گفت که مثلا فلان شخص یا خانواده دقیقا این مقدار هزینه ماهانه در گرجستان را دارد.

ولی با کتفا کردن به آمار و یک متوسطی از قیمت اجناس و خوراکی های مختلف در گرجستان ، آمار زیر حدود چند روز پیش توسط سازمان آمار گرجستان منتشر شد :

به گزارش اداره ملی آمار گرجستان حداقل هزینه های زندگی در گرجستان برای یک خانواده دو نفره در یک ماه ۲۳۲ لاری ، خانواده سه نفره ۲۶۱ لاری ، خانواده چهار نفره ۲۹۰ لاری ، خانواده پنج نفره ۳۲۶ لاری و برای یک خانواده شش نفره ۳۸۵ لاری اعلام شده است . هر یک دلار آمریکا = ۲٫۴۲ لاری

هر لاری گرجستان در حال حاضر و تا به امروز ۱۵۶۰۰ ریال ایران است. البته آمار منتشر شده توسط سازمان آمار گرجستان بیشتر مساله خورد و خوراک را ملاک سنجش هزینه های زندگی در گرجستان قرار داده است و به اعتقاد ما هزینه های زندگی در گرجستان بصورت زیر واقعی تر است :

۱ – اجاره مسکن ماهانه در شهر تفلیس پایتخت گرجستان : از ۳۰ تا ۵۰ مترمربع در مرکز شهر = ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار آمریکا ( حومه شهر حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ دلار از اجاره ماهانه کم می شود.) – از ۵۰ تا ۷۰ مترمربع در مرکز شهر = ۵۰۰ تا ۷۰۰ دلار آمریکا – از ۷۰ تا ۱۰۰ مترمربع در مرکز شهر = ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار آمریکا

بیشتر بخوانید !
قیمت آیفون در گرجستان

لازم به ذکر است که هزینه اجاره ماهانه در تفلیس ماه تا ماه پرداخت می شود و پول پیش مثل ایران وجود ندارد، و منازل معمولا بصورت تمام وسایل ( Full furniture ) تحویل مستاجر می شوند بنابراین شما نیازی به خرید یخچال ، گاز ، آبگرمکن ، مبل ، تخت ، تشک و … ندارید ولی تهیه ظروف آشپزخانه و وسایل خواب مثل پتو ، متکا ، لباس خواب و .. با شماست.

البته این قیمت ها مطلق نیست و فقط برای خانه های نوساز و تر و تمیز می باشد اگر منازل قدیمی تر و مقداری پایین تر با متراژهای بالا بخواهید قطعا پیدا خواهید کرد و قیمت های ارائه شده از طرف ما کاملا واقعی است.

۲ – هزینه ایاب و ذهاب و کل هزینه های متفرقه برای هر نفر در ماه را بطور متوسط ۱۰۰ تا ۱۵۰ لاری در نظر بگیرید.

۳ – هزینه پوشاک برای هر نفر را با توجه به سلیقه شخص مقابلتان در حدود ماهانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ لاری در نظر بگیرید.