واقعیات زندگی در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2017/12/01
  • نظرات : یک دیدگاه

همراهان عزیز سام جورجیا، با عرض سلام و خسته نباشید .

در این نویسه قصد داریم واقعیاتی را در مورد زندگی در گرجستان برای شما عزیزان ارائه نمائیم، بدیهیست که نکات فوق توسط بسیاری ممکن است از شما پنهان شود، اما از آنجائی که باور داریم ارائه واقعیات به خوانندگان و هموطنان گرامی می تواند به افزایش میزان تحقیق موثر و کاهش استرس آنها کمک نماید این نکات را بنابر تجربه ی چندین ساله ارائه می نمائیم :

گرجستان کشور کوچکی است، با جمعیتی بسیار کمتر از ایران. به همین دلیل در جریان باشید که در یک کشور با حدوداً ۷ میلیون جمعیت قطعاً فرصتهای کاری، سرمایه گذاری و اشتغال کمتر می باشد، پس اگر با ایده های بسیار بزرگ به این کشور می آئید و قصد به انجام رساندن آنها را دارید، بدانید احتمال نتیجه گرفتن شما آنقدرها زیاد نیست. گرجستان نیز محدودیتهای خود را دارد و اینجا بیشتر یک کشور توریستی می باشد تا کشوری برای پیاده سازی ایده های بزرگ.

مهاجرت

واقعیت این است که گرجستان در حال حاضر عضو اتحادیه اروپا نیست، عزیزان و هموطنان عزیزی روزانه بصورت مکرر با تماس با بخش روابط عمومی سام جورجیا این پرسش را مطرح می نمایند که آیا گرجستان عضو اتحادیه اروپا هست یا خیر ؟ جواب خیر است، در حال حاضر گرجستان تنها عضو ناظر بر اتحادیه اروپا می باشد، لذا در حال حاضر این کشور، یک کشور اروپائی نیست .

مخارج زندگی در گرجستان تقریباً با کشور خودمان ایرانی برابری دارد، لطفاً به دنبال توجیه های گوناگون و مقایسه قیمت گوشت و یا شکلات با کشور خودمان نباشید. تجربه زندگی به ما نشان داده که قیمت به نسبت با قیمتهای ایران برابر بوده، در برخی اقلام گرانتر بوده و در برخی اقلام نیز ارزانتر می باشد .

بیشتر بخوانید !
سفر به اروپا بدون ویزا از امروز برای گرجی ها

وضعیت کار در گرجستان جالب نیست، با هدف و امید به پیدا کردن کار در گرجستان به گرجستان سفر و یا مهاجرت ننمائید، در اغلب مواقع ممکن است دچار سرخوردگی شوید.

واقعیت دیگر این است که گرجستان کشور آرام و خوبی است اما گرجستان را نمی توانید کشور پیشرفته ای برشمرید. از نظر پیشرفتگی گرجستان با بسیاری از کشورهای اروپائی قابل قیاس نیست.

سرمایه گذاری در گرجستان، در بخشهای محدودی مطلوب است، ساخت و ساز و فروش املاک، دامپروری، کشاورزی، صنایع بسته بندی و برخی دیگر از صنایع.

عزیزان متخصص و یا کارشناس IT، برنامه نویسان گرامی، متخصصان شبکه و امنیت، گرجستان آنچنان فرصتهای بکر و مناسبی را برای شما فراهم نمی آورد، مگر اینکه هزینه های هنگفت انجام دهید که آنهم مشخص نیست کار مورد نظر شما جواب دهد، شما را ناامید نمی کنیم اما با تحقیق فراوان مهاجرت کنید. برخی مواقع برگشت به ایران پس از مهاجرت مشکلات زیادی را برای شما پیش خواهد آورد.

هموطنان گرامی، سنگ بزرگ نشان نزدن است، اگر سرمایه دارید و میخواهید به گرجستان مهاجرت نموده و سرمایه گذاری نمائید، با پروژه ها و سرمایه های کوچک تر کار خود را شروع کنید. سام جورجیا به شما توصیه می نماید پیش از انجام هر اموری مربوط به اقامت در گرجستان، زندگی در گرجستان، مهاجرت به گرجستان، ثبت شرکت در گرجستان و یا سرمایه گذاری در گرجستان تحقیق بسیار نمائید.

گرجستان قوانین سرسختی را آنهم مانند کشورهای اروپائی وضع کرده، سعی کنید شان خود را حفظ نمائید در غیر این صورت ممکن است شما را از کشور اخراج نمایند!

بیشتر بخوانید !
از طریق کدام شرکت برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نمایم ؟

در نهایت واقعیت آخر را همانطور که در مقالات دیگر خود اشاره نموده ایم، باز هم میگوئیم و آن این است که گرجستان یک کشور بسیار آرام و با دغدغه های کم می باشد، اگر بدنبال یک زندگی آرام و با دغدغه ی کم هستید، مطمئن باشید گرجستان انتخاب مناسبی است، همچنین خودروهای بسیار لوکس را به نسبت ایران می توانید با قیمت بسیار ارزان تر تهیه کنید!

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
واقعیات زندگی در گرجستان
Author Rating
51star1star1star1star1star