واکنش رهبران گرجستان به حادثه تروریستی بارسلونا

به گزارش پایگاه خبری سیویل و به نقل از سام جورجیا، رهبران گرجستان حملات تروریستی بارسلونا در تاریخ ۱۷ آگوست را که ۱۳ کشته و بیش از ۱۰۰ ها زخمی برجای گذاشت محکوم کردند.

 

گیورگی کویرکاشویلی، نخست وزیر گرجستان در این خصوص گفت : من از حادثه تروریستی که اخیراً در بارسلونای اسپانیا رخ داده شدیداً متاثر هستم و همدردی قلبی خود را به مردم و بیگناه و دولت اسپانیا اعلام میدارم .

وی خاطر نشان کرد : ترورسیم اشکال جدیدی از وحشیگری و جنایات را برای به چالش کشیدن امنیت شهروندان در سرتاسر دنیا به خود گرفته که این شکل از جنایات زندگی افراد کاملاً بی گناه را به چالش کشیده است . همچنین وی افزود : باور دارم که جامعه متمدن جهانی به این چالش ها غلبه خواهد نموده و نهایتاً به صلح دست خواهیم یافت، همچنین از هیچگونه تلاشی برای مبارزه با پدیده تروریسم و حصول اطمینان از برقراری صلح و آرامش برای مردم سراسر دنیا دریغ نکنیم .

 

حملات تروریستی بارسلونا

 

در این خصوص رئیس جمهور گرجستان نیز، گیورگی مارگولاشویلی با محکوم نمودن حوادث تروریستی بارسلونا افزود : ما همچنان به همراه جامعه جهانی با این تهدید بزرگ و مدرنیته مبارزه می نمائیم

وی خاطر نشان نمود : در ورای این تلاش ها، همدری خودم و مردم گرجستان را با مردم و دولت اسپانیا و خانواده های قربانیان اعلام می دارم .

همچنین ایرالکی کوباخیدزه، رئیس پارلمان گرجستان نیز با محکوم کردن این حملات تروریستی گفت: پدیده تروریسم همچنان بعنوان یکی از چالشهای دنیای مدرن باقی مانده. گرجستان به همراه دیگر کشورها به مبارزه با این پدیده جهانی تا زمان حصول آرامش، صلح و امنیت جهانی به جدیت ادامه خواهد داد .

بیشتر بخوانید !
مجله گویای دبی اینک در تفلیس