ویزای گرجستان

ویزای گرجستان

ویزای گرجستان : آیا برای سفر به گرجستان و یا زندگی در گرجستان نیاز به ویزا دارید؟


در این مقاله قصد داریم در خصوص ویزای گرجستان صحبت کنیم، موضوعی بحث برانگیز برای بسیاری از هموطنان ایرانی که بعضاً به دلیل برخی رفتارهای متناقض دولت گرجستان همچنان اطلاعات صحیحی در مورد ویزای گرجستان و موضوعات مرتبط با آن ندارد .


اگر سوال اصلی را اینطور مطرح نمائیم که آیا ایرانیان برای ورود به گرجستان نیاز به ویزا دارند یا خیر، جواب واضح این سوال خیر است ولی ، اما و اگرهای زیادی از سمت مامورین مرزی و دولت گرجستان مطرح می شود.


هر ایرانی برای کار در گرجستان موظف به اخذ اقامت گرجستان از طریق کار است

ورود به کشور گرجستان برای ایرانیان بدون ویزا است اما بدانید که هر ایرانی برای ورود به گرجستان نیاز به ارائه مدارک قابل قبول می باشد .

شخصی که بعنوان توریست وارد کشور گرجستان می شود نیاز به ارائه مدارک زیر را دارد :

  • ووچر هتل
  • بیمه نامه مسافرتی
  • بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • پول نقد به میزان کافی

اگر در هنگام ورود به گرجستان و در قسمت پاسپورت کنترل مدارکی را از شما جهت ارائه خواستند این مدارک را حتماً ارائه دهید، همچنین سعی کنید با زبان انگلیسی و یا گرجی (اگر بلد هستید) با افسر پاسپورت کنترل صحبت کنید و یا اگر در صحبت به دیگر زبانها مسلط نیستید از شخصی در این زمینه کمک بخواهید .

بخاطر داشته باشید که هر ایرانی پس از ورود به گرجستان تنها ۴۵ روز مجاز به اسکان و اقامت در گرجستان است و برای ادامه نیاز به تمدید ویزای موقت گرجستان از طریق ورود و خروج به گرجستان است (که این روش را به هیچ وجه توصیه نمیکنیم) یا اینکه موظف به اخذ اقامت گرجستان است .


ویزای گرجستان ۲۰۱۸

ویزای گرجستان در سال ۲۰۱۸ برای ایرانیان همانند سالهای بدون ویزا بوده یعنی ایرانیان از سفارت گرجستان در ایران نیاز به تهیه ویزا نداشتند اما در اواخر این سال میلادی تغییراتی در زمینه کنترل ورود ایرانیان به گرجستان در نظر گرفته شد که بر اساس آن ایرانیان برای ورود به گرجستان نیازی به ویزا ندارند اما باید دلیل قانع کننده ای را ارائه دهند.

بیشتر بخوانید !
از طریق کدام شرکت برای اخذ اقامت گرجستان اقدام نمایم ؟

در اواخر همین سال موضوع گواهی عدم سوءپیشینه در گرجستان برای متقاضیان اقامت در گرجستان مطرح شد که بسیاری از ایرانیان به دلیل اشتباهات فاحش دولت گرجستان و سفارت ایران در گرجستان از نظر اقامتی دچار مشکلات فراوانی شدند اما در حال حاضر این روال بصورت مرتب تعریف شده است و مشکلات پیش رو حل شده است.


ویزای گرجستان ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ نیز همانند سال ۲۰۱۸ بر اساس تصمیمات دولت گرجستان، هیچگونه ویزائی برای ورود ایرانیان به گرجستان در نظر گرفته نشده است .

متقاضیان سفر توریستی به گرجستان با همراه داشتن مدارک توریستی نظیر ووچر هتل، بلیط رفت و برگشت، بیمه نامه مسافرتی و پول نقد می توانند به گرجستان بدون مشکل سفر داشته باشند و آن دسته از افرادی که متقاضی اقامت گرجستان هستند باید از طریق برنامه اعطای اقامت گرجستان در سال ۲۰۱۹ اقدام به درخواست اقامت گرجستان کنند .


ویزای کاری گرجستان

آیا برای کار در گرجستان نیاز به ویزا دارم؟ باید با قاطعیت اعلام کنیم که بله!


ویزای گرجستان
ویزای گرجستان

مگر سفر به گرجستان بدون ویزا نیست ؟ پس چرا نیاز به اخذ اقامت گرجستان یا ویزای گرجستان برای کار دارم ؟ توجه داشته باشید که برای حضور موقت بیش از ۴۵ روز یا حضور دائم نیاز به اقامت گرجستان دارید. پس اگر می خواهید در گرجستان کار کنید باید توجه داشته باشید که حتماً نیاز به تهیه یک قرارداد کاری از شرکتی که میخواهد شما را استخدام کند دارید و از طریق آن اقدام به درخواست اقامت گرجستان نمائید .


حضور در گرجستان بیش از ۴۵ روز و مراجعه به مرز برای ورود و خروج اشتباه می باشد و احتمال اینکه ویزای شخص تمدید نشود وجود دارد .

بیشتر بخوانید !
اقامت تحصیلی گرجستان

ویزای گرجستان برای ایرانیان وجود ندارد، پیشنهاد میکنیم با رعایت قوانین کشور گرجستان و احترام به قوانین این کشور بدون دغدغه به این کشور سفر داشته باشید یا اگر شرایط مناسب کاری برای شما مهیا است به کار در گرجستان مشغول شوید آنهم بصورت قانونی .