پارک ملی گرجستان – واشلوانی

پارک ملی گرجستان – واشلوانی : ( انگلیسی : Vashlovani National Park  –  گرجی : ვაშლოვანის სახელმწიფო ნაკრძალი ) یکی از دیدنی های گرجستان و همچنین از جاذبه های گردشگری گرجستان ، پارک ملی واشلوانی گرجستان می باشد.

پارک ملی واشلوانی گرجستان با وسعت ۸۴٫۸۰ کیلومتر مربع در جنوب شرقی گرجستان و نزدیک خط مرزی با کشور جمهوری آذربایجان قرار گرفته است. پوشش گیاهی و خاک این پارک ملی گرجستان بیشتر شبیه به قسمت هایی از قاره آفریقا می باشد و چنین به نظر میرسد که جزوی از خاک گرجستان نیست.

پارک ملی واشلوانی گرجستان

پارک ملی واشلوانی گرجستان

پارک ملی واشلوانی گرجستان در سال ۱۹۳۵ میلادی تاسیس شده و دارای آب و هوایی خشک و بیابانی است. ارتفاع این پارک از سطح دریا حدود ۱۰۰ متر است.

پارک ملی واشلوانی گرجستان دارای گونه های جانوری جالب و کمیابی در منطقه قفقاز است از جمله : گرگ خاکستری – پلنگ قفقاز – کفتار راه راه سیاه گوش – خرس قهوه ای – شغال طلایی و انواع پرندگان شکاری از جمله عقاب و شاهین قفقاز و …

Vashlovani2

پارک ملی گرجستان – واشلوانی

دولت گرجستان حفاظت و حراست مناسبی را از پارک ملی واشلوانی انجام می دهد زیرا گونه های نادری از جانوران از جمله پلنگ ایرانی در آن زندگی می کنند. بهترین فصل هایی که برای بازدید از این پارک ملی و زیبا توصیه می شود، بهار(تماشای پرندگان) و پاییز(دمای مطبوع هوا و رنگ های زیبا)، می باشد. حتی در طول زمستان، دمای هوا تا بیست درجه بالای صفر نیز می رسد و اما بارش برف در این پارک به ندرت دیده شده است.

پارک ملی واشلوانی گرجستان

پارک ملی واشلوانی گرجستان

بیشتر بخوانید !
ایست پوینت تفلیس