کار در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2019/09/21
  • نظرات : 216دیدگاه
کار در گرجستان

کار در گرجستان

کار در گرجستان

کار در گرجستان : سوالات زیادی درباره کار در گرجستان و استخدام در گرجستان از ما می شود. در این نوشته قصد داریم تا حدودی مساله کار در گرجستان ۲۰۱۹ را برای شما عزیزان بازگو کنیم.

با توجه به درآمد سرانه گرجستان این کشور در زمره کشورهای فقیر جهان قرار می گیرد. نرخ بیکاری در گرجستان البته طبق آخرین آمارهای رسمی حدود ۱۲ درصد است که به اعتقاد کارشناسان شرکت سام جورجیا می تواند از این آمار بالاتر باشد. کاریابی در گرجستان و پیدا کردن کار در گرجستان کار تقریبا مشکلی است و اغلب شرکت های بومی و خارجی در گرجستان با توجه به دوره بازگشت سرمایه طولانی تمایل به استخدام با حقوق و مزایای پایین دارند که اغلب افرادی که مشغول به کار هستند، با حقوق ناچیزی که دریافت می کنند فقط قادر هستند زنده باشند و زندگی نمی کنند ولی اگر شما تخصص خاصی دارید که در گرجستان به آن نیاز فراوان باشد آن وقت موضوع کاملا متفاوت می شود و می توانید حقوق و مزایای مکفی دریافت کنید.

برخی از شما عزیزان راجع به مجوز کار در کشور گرجستان سوال دارید که بایستی خدمت شما عرض کنیم که مجوز کار در گرجستان ۲۰۱۹ معمولا با ارسال نامه از طرف شرکت دعوت کننده و همچنین رد شدن حقوق و مزایای شما در غالب فایل شرکت استخدام کننده صادر می شود که همان اجازه اقامت گرجستان یا دریافت کارت اقامت گرجستان می باشد که کار چندان مشکلی نیست و با تکمیل مدارک توسط شرکت استخدام کننده در حدود یک ماه صادر می شود.

ارزیابی و استخدام در شرکتهای گرجی و اروپائی : بهترین حالت برای کار در گرجستان این است که در یک شرکت گرجی و یا یک شرکت اروپائی معتبر استخدام شوید. شرکتهای بسیاری برای استخدام وجود دارند .

در این حالت بهترین توصیه به شما این است که : اولاً حداقل به یکی از زبانهای گرجی، روسی و انگلیسی به ترتیب ذکر شده با اولویت مسلط شوید. شرکتهای اروپائی غالباً نیاز به زبان انگلیسی دارند ولی شرکتهای گرجی معمولاً زبان گرجی و یا روسی، پس بهتر است که یکی از این زبانها را مسلط شوید و در این حالت استخدام شما راحت تر خواهد بود .

بیشتر بخوانید !
مدرسه ایرانی در تفلیس - مجتمع فردوسی

کار در گرجستان 2019

کار در گرجستان ۲۰۱۹

اگر بخواهیم کمی خودمانی تر با شما در این مورد صحبت کنیم، باید دوستانه به شما هموطن عزیز بگوئیم، کار در گرجستان سخت است و کار پیدا کردن در کشوری که همچنان از نظر اقتصادی مشکلات زیادی دارند بسیار سخت است مگر آنکه شما زبان گرجی را به روانی بتوانید صحبت کنید و آنوقت فرمول اندکی متفاوت خواهد بود .

غالب جمعیت ایرانی در گرجستان یا بیزنسهای خود را راه اندازی کرده اند (غالباً در زمینه ارائه خدمات صرافی، املاک، تور و گردشگری و غیره) و یا در دیگر شرکتهای ایرانی با حقوق کم مشغول به کار هستند و دسته بسیار اندکی را مشاهده میکنید که طولانی مدت در حال فعال برای شرکتهای گرجی و یا دیگر شرکتهای خارجی هستند .

موضوع کار در گرجستان را می توان حساس ترین موضوع برای عزیزان مهاجر علافمند به کشور گرجستان دانست زیرا معمولاً آندسته از هموطنان گرامی که قصد مهاجرت به گرجستان را دارند، ابتدا به فکر کار در این کشور هستند، اما ما توصیه میکنیم پیش از سفر به گرجستان یا حداقل پیش از مهاجرت و سفر دائمی، دامنه تحقیقات خود را افزایش دهید و ترجیحاً قبل از سفر به گرجستان سعی کنید نظر شرکتی را در گرجستان به خود جلب نمائید و در خصوص مهاجرت خود به این کشور با مدیران شرکت مذاکره نمائید که مهمترین قسمت آن حقوق دریافتی شما و درخواست اقامت گرجستان برای شما خواهد بود که می بایست توسط شرکتی که شما را استخدام می کند انجام شود که مهمترین بخش آن تهیه یک قرارداد کاری آنهم توسط بخش حقوقی شرکت مربوطه می باشد .

بیشتر بخوانید !
مراکز خرید تفلیس

به واسطه استخدام در یک شرکت در گرجستان شما نیاز به تهیه کارت اقامت خواهید داشت و درجه اهمیت آن بسیار مهم است و سعی کنید بصورت کاملاً شفاف در این خصوص صحبت کنید و موضع خود را در این خصوص بیان کنید مخصوصاً اگر بصورت خانوادگی و به خصوص متاهلی قصد سفر دارید زیرا در یکساله اخیر سخت گیریهای بسیاری برای افرادی که اقامت ندارند انجام می شود، همچنین در خصوص ویزای گرجستان مطلب پررنگ شده را بخوانید تا بتوانید اطلاعات دقیق تری را داشته باشید .

شغلهای مناسب برای کارآفرینی در گرجستان : اگر شما قصد دارید کارآفرینی انجام بدهید و به قولی بیزنس خود را داشته باشید، معمولاً ایرانی ها در گرجستان به این کارها مشغول می شوند (البته این لیست توصیه ما نیست و قبل از پیگیری برای راه اندازی هرکدام پیشنهاد میکنیم مفصلاً تحقیق نمائید!) . آرایشگری، دفتر مشاوره املاک، ارائه خدمات صرافی، فست فود و رستوران، کافی شاپ، سوپرمارکت (در خصوص سوپر مارکت و نحوه سرمایه گذاری در صنعت سوپرمارکت در گرجستان می توانید این مطلب را بخوانید که بطور مفصل در مورد آن صحبت شده است) . دفتر خدمات مسافری، تور و گردشگری، خدمات ماساژ، تعمیرات موبایل و … از جمله شغلهائی هستند که غالباً ایرانی ها برای تاسیس شرکت به آن مشغول می شوند که البته اگر شخص قدری قوی باشد و بتواند کار تجارت را انجام دهد نیز به اموری نظیر واردات و صادرات در گرجستان نیز مشغول می شود.

بطور کلی پیدا کردن کار و موضوع کار و استخدام در گرجستان هیچگونه فرمول مشخص و ثابتی را ندارد. در کشورهائی نظیر استرالیا و کانادا قبل از مهاجرت با برنامه هائی نظیر Skill workers ، قابلیتها و شرایط شما قبل از مهاجرت سنجیده می شود و در صورت پذیرش پرونده مهاجرتی شما، پس از مهاجرت از روز اول، کارمند یک شرکت خواهید بود ولی در کشورهائی همانند گرجستان، واقعاً هیچگونه فرمول از پیش تعریف شده ای وجود ندارد و البته بازار کار نیز صدالبته نسبت به ایران، کانادا، استرالیا، آلمان و برخی دیگر کشورها محدودتر است . می توانید در کار خود در گرجستان موفق شوید، امکان اینکه سرمایه خود را نیز از دست بدهید وجود دارد اما توصیه اکید ما این است که بدون داشتن کار مشخص به هیچ عنوان بدون داشتن سرمایه ای برابر با ۷۰ هزار دلار آمریکا به هیچ عنوان مهاجرت نکنید زیرا به مرور متوجه خواهید شد که هر روز هزینه های شما بیشتر خواهد شد و در انتهای چند ماه خواهید دید که تمام سرمایه خود را خرج نموده اید .

فرصتهای شغلی در گرجستان

بهترین راه برای پیدا کردن کار در گرجستان در شرکتهای گرجی و خارجی : بطور کلی وبسایتهائی در این زمینه در گرجستان وجود دارند که لیست آنها به قرار زیر است :

بیشتر بخوانید !
زندگی و کار در گرجستان

https://www.jobs.ge/

https://www.myjobs.ge/en/?page=1&sort=6

این دو وبسایت می توانند به شما در خصوص پیدا کردن کاردر گرجستان کمک شایانی بنمایند، همچنین اگر به دنبال پیدا کردن کار در میان جمعیت ایرانی نیز هستید، می توانید نگاهی به گرج دیوار داشته باشید .

استخدام در شرکت سام جورجیا ؟

شرکت سام جورجیا ، یک مجموعه حقوقی ثبت شده در کشور گرجستان می باشد که در زمینه کاریابی در گرجستان فعالیت ندارد ولی اگر بتواند در این زمینه و با همکاری و مساعدت شرکت های چند ملیتی مستقر در گرجستان به شما کمکی کند، خوشحال می شویم که یار و یاور شما عزیزان در کشور گرجستان باشیم. اگر تخصص خاصی دارید و یا متقاضی کار در کشور گرجستان هستید از طریق فرم تماس با ما و با ارسال رزومه کامل کاری ، درخواست خودتان را به ما اعلام کنید تا در صورت نیاز با شما تماس گرفته شود.