کاندیدای نخست وزیری گرجستان : “رشد اقتصادی جامعه اولویت ما است”

کاندیدای نخست وزیری گرجستان : “رشد اقتصادی جامعه اولویت ما است”

به گزارش سام جورجیا، نامزد نخست وزیری، ماموکا بختادزه، دیدگاه خود را در مورد توسعه اقتصادی کشور در یک جلسه ای در تاریخ ۲۰ ژوئن ارائه کرده است.

در سخنرانی خود، بختادزه در مورد اینکه دولت جدید وی توسعه گرجستان را در جهت های مختلف، از جمله در زمینه اقتصادی می بیند، صحبت کرد. باختادزه اظهار داشت که رشد اقتصادی فراگیر اولویت سیاست های اقتصادی دولت است.

باختادزه گفت:”این به معنی دخالت جامعه در توسعه اقتصاد است. بله، ما یک نرخ رشد اقتصادی خوب داریم، اما جزء مشارکتی در آن وجود ندارد. بخش خصوصی در توسعه اقتصاد کشور نقش اصلی را ایفا می کند و نقش آن باید بیشتر شود. به همین دلیل مهم است که محیط کسب و کار را بهبود ببخشیم. ”

 

ماموکا بختادزه

ماموکا بختادزه

 

 

چگونه کاندیدای نخست وزیری کشور قادر به افزایش رشد اقتصادی در گرجستان، بهبود محیط کسب و کار، مقابله با فقر و سایر چالش های مرتبط خواهد بود؟

در اینجا برخی از وعده های اصلی که بختادزه داد و به آن ها ایفا خواهد کرد را خواهیم دید:

۱- بدهی های مالیاتی دوره قبل از ۱ ژانویه ۲۰۱۳ به طور کامل لغو خواهد شد؛

۲- اصلاحات در بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده در سال ۲۰۱۸ اجرا خواهد شد، که انتظار می رود که سرمایه اضافی برای کشور ایجاد خواهد کرد. به عنوان یک نتیجه، کارآفرینان می توانند با پرداخت یک درخواست الکترونیکی، ۵-۷ روز کاری را پرداخت کنند.

۳- آزاد کردن کارآفرینان از چالش های مرتبط با بوروکراسی. تمام اسنادی که بین مقامات مالیاتی و حلقه های کسب و کار توزیع می شوند لغو خواهد شد و یک سیستم فرمت دیجیتال ایجاد خواهد شد؛

بیشتر بخوانید !
امضای قرارداد دفاعی گرجستان با MBDA

۴- کدهای مالیاتی و گمرکی برای کارآفرینان ساده تر خواهد شد؛

۵- تمام مالیات های غیر از مالیات بر ارزش افزوده توسط فن آوری بلاکچین توسعه خواهد یافت؛

۶- سیستم های مالیاتی جدید برای حمایت از شرکت های چند ملیتی و ایجاد دفاتر منطقه ای در گرجستان ایجاد می شوند و سیستم مالیاتی ترجیحی خود را دریافت خواهند کرد؛

۷- سرمایه گذاران خارجی قادر خواهند بود شرکت های خود را به صورت آنلاین در گرجستان ثبت کنند، حساب های بانکی را در سیستم بانکی گرجستان باز کنند و همچنین شرکت های خود را آنلاین مدیریت کنند؛

۸- دادگاه های تجاری در نظام قضایی مشترک ایجاد خواهد شد که تخصص آن ها در بررسی پرونده های تجاری و مالیاتی خواهد بود؛

۹- از اول ژوئیه ۲۰۱۸ یک نظام مالیاتی ترجیحی برای بیزنس های کوچک در گرجستان اعمال می شود که پنج بار مالیات بر درآمد را برای کارآفرینان کوچک کاهش می دهد. علاوه بر این، در حالی که در گذشته بیزنس های کوچک به عنوان بیزنس با گردش مالی تا ۱۰۰۰۰۰ لاری تعریف شده است، از آن به بعد کسانی که با گردش مالی تا ۵۰۰۰۰۰ لاری خواهند داشت نیز به عنوان بیزتس کوچک تعریف خواهد شد.

علاوه بر این، همانگونه که آقای بختادزه اعلام کرد، اصلاحات بازار سرمایه، اصلاحات حقوق بازنشستگی، توسعه سیستم مشارکت دولتی و خصوصی و یک سیستم وام دهی مسئولانه نیز برنامه ریزی شده است.

 

خلاصه مقاله
نام مقاله
کاندیدای نخست وزیری گرجستان : "رشد اقتصادی جامعه اولویت ما است"
توضیحات
به گزارش سام جورجیا، نامزد نخست وزیری، ماموکا بختادزه، دیدگاه خود را در مورد توسعه اقتصادی کشور در یک جلسه ای در تاریخ 20 ژوئن ارائه کرده است.
بیشتر بخوانید !
شرایط خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت گرجستان
در سخنرانی خود، بختادزه در مورد اینکه دولت جدید وی توسعه گرجستان را در جهت های مختلف، از جمله در زمینه اقتصادی می بیند، صحبت کرد. باختادزه اظهار داشت که رشد اقتصادی فراگیر اولویت سیاست های اقتصادی دولت است.