کدام روش اخذ اقامت گرجستان؟

  • تاریخ انتشار : 2018/01/25
  • نظرات : 12دیدگاه

کدام روش اخذ اقامت گرجستان ؟

با عرض سلام و درود خدمت همراهان گرامی شرکت سام جورجیا

همانطوری که پیشتر نیز پیش بینی نمودیم روند اخذ اقامت گرجستان در سال جدید میلادی سخت تر شده و از آنجائی که در ۲ سال اخیر حجم عظیمی از هموطنان گرامی به کشور گرجستان به منظور کار یا زندگی مهاجرت نموده اند، بر آن شدیم تا در یادداشتی جدید روشهای مختلف اقامت گرجستان را بررسی نمائیم و بهترین روش را به شما همراه عزیز سام جورجیایی معرفی نمائیم :

 

افرادی که قصد مهاجرت به گرجستان و زندگی در گرجستان را بصورت موقت و یا دائم دارند :

بیشتر هموطنان گرامی، قصد مهاجرت و یا زندگی در گرجستان را بصورت دائم و یا بصورت موقت دارند، به این دسته از عزیزان پیشنهاد ما اخذ اقامت کارمندی گرجستان و یا اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید ملک می باشد. توجه داشته باشید که شرکت سام جورجیا بارها در پستهای گوناگون ذکر کرده که راه راست و صادقانه بهترین روش برای یک زندگی سالم و بدون مشکل در گرجستان است. اگر به دنبال زندگی به صورت موقت و یا دائم در گرجستان هستید، پیشنهاد می کنیم در صورتی که توانائی مالی برای خرید ملک در گرجستان را دارید، یک ملک خرید نمائید و اقامت گرجستان را از طریق خرید ملک اخذ نمائید.

 

خرید ملک در گرجستان

 

در صورتی که توانائی مالی خرید ملک در گرجستان (خواه تجاری و یا مسکونی) را ندارید و یا در زمان فعلی جزء برنامه های شما به شمار نمیرود، اقامت خود را از طریق روش کارمندی در گرجستان اخذ نمائید .

بیشتر بخوانید !
توصیه های بخش تاپ سرویس شرکت سام جورجیا به متقاضیان خرید ملک در گرجستان

نکته ۱ : کارشناسان املاک شرکت سام جورجیا برای متقاضیان گرامی که ملک تجاری و یا مسکونی از این واحد خریداری می نمایند، اقامت گرجستان را بصورت کاملاً رایگان و بصورت یک ساله برای ایشان اخذ می نمایند .

نکته ۲ : حداقل مبلغ خرید ملک مجاز برای اعطای اقامت گرجستان به متقاضی، ۳۵ هزار دلار آمریکا می باشد، بدین معنی که ملکی که شما خریداری می نمائید می بایست بصورت کارشناسی شده، حداقل ارزش ۳۵ هزار دلار آمریکا را داشته باشد. این مبلغ در سال جدید (سال ۲۰۱۸) تغییری نکرده و همان ۳۵ هزار دلار آمریکا است .

نکته ۳: در روش اخذ اقامت گرجستان به روش کارمندی، شما پس از اخذ اقامت بصورت ماهیانه مبلغی را بعنوان مالیات بر حقوق خود پرداخت می نمائید، چرائی پرداخت این موضوع بر میگردد به موضوع تمدید اقامت گرجستان، اما یادتان باشد، به منظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، صورت حسابهای پرداختی مالیات ماهیانه خود را از شرکتی که امور حقوقی شما را انجام می دهد دریافت نمائید .

 

تجار و افراد سرمایه گذار :

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در گرجستان را دارید، پیشنهاد ما اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری است. کشور گرجستان درسیستم دولتی خود به هر شخصی که مبلغ حداقل ۳۰۰ هزار لاری گرجستان را سرمایه گذاری نماید، در ابتدای امر به آنها اقامت ۵ ساله و یا اقامت دائم را اعطا می نماید. توجه داشته باشید که خرید ملک در گرجستان تاثیر گذار بر موضوع سرمایه گذاری نمی باشد.

 

سرمایه گذاری در گرجستان

 

توصیه کارشناسان سام جورجیا با افراد سرمایه گذار این است که در صورتی که مبلغ مستقیم سرمایه گذاری شما به مبلغ ۳۰۰ هزار لاری (معادل با حدود ۱۲۰ هزار دلار آمریکا) می رسد، از طریق روش سرمایه گذاری اقامت خود را اخذ نمائید، زیرا دولت گرجستان برای افراد سرمایه گذار ارزش زیادی قائل می شود.

بیشتر بخوانید !
مجله گویای دبی اینک در تفلیس

کارفرمایان و مالکین شرکتهای کوچک :

در صورتی که شما صاحب یک شرکت کوچک رو به متوسط با میزان سرمایه گذاری متوسط و نه چندان زیاد هستید، ما به شما توصیه میکنیم از طریق ثبت شرکت در گرجستان ، اقامت را اخذ نمائید .
در صورتی که شما یک شرکت فعال در گرجستان داشته باشید، دولت گرجستان به مالکین و کارمندان آن شرکت اقامت اعطا می نماید.

 

 

منظور از شرکت فعال در گرجستان چیست؟
شرکت فعال به شرکتی گفته می شود که از ماه اول زمان تاسیس حقوق و مالیات کارمندان و مالکین شرکت در آن پرداخت می شود، هزینه هائی که برای شرکت خرج می شود توسط “ش پ س” به اداره مالیات گرجستان معرفی می شود و مالیات آنها نیز پرداخت می شود. همچنین یک شرکت فعال در گرجستان پس از گذشت مدتی از زمان شروع کار قراردادهائی را با دیگر شرکتها تنظیم نموده و قراردادهای مذکور را بعنوان مدارک به دولت گرجستان معرفی می نماید.

 

دانش آموزان و دانشجویان :

دولت گرجستان به کلیه افرادی که برای تحصیل به این کشور می آیند و موفق به اخذ پذیرش از موسسه آموزشی یا دانشگاه می شوند اقامت تحصیلی گرجستان اعطا می نماید. اقامت تحصیلی پس از اتمام تحصیل منقضی خواهد شد و برای تمدید آن نیاز به ارائه دلیلی محکم می باشید، همچنین توجه داشته باشید مدت زمان اقامت شما در کشور گرجستان از طریق تحصیلی، روشی مناسب برای اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت گرجستان نیست .

 

افرادی که با یک شهروند گرجی ازدواج می کنند :

اگر به هر دلیلی، با یک گرجی ازدواج واقعی کردید، می توانید از روش ازدواج با تبعه گرجی اقامت را اخذ نمائید.
به هیچ وجه از طریق ازدواج های صوری برای اخذ اقامت گرجستان تلاش ننمائید، بازرسان دولتی اداره اقامت گرجستان به راحتی با تحقیقات فراوان موضوع صوری بودن ازدواج شما را تشخیص خواهند داد. همچنین برای اخذ اقامت از این روش می بایست پس از گذشت حداقل ۱ سال درخواست اقامت دهید. تجربه نشان داده ارسال درخواست اقامت بلافاصله پس از ازدواج و زیر مدت یک سال نتیجه خوبی برای متقاضی در پی نخواهد داشت و احتمال زیاد با جواب منفی رو به رو خواهد شد .

بیشتر بخوانید !
اینفوگرافی انواع روشهای اقامت گرجستان

 

عزیزان و همراهان گرامی سام جورجیا، در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با موضوعات اقامتی می توانید با شماره ۰۰۹۹۵۵۹۷۷۰۱۹۳۴ با کارشناس امور اقامتی شرکت سام جورجیا تماس حاصل فرمائید و برای برقراری ارتباط با دیگر کارشناسان از طریق روابط عمومی شرکت سام جورجیا با ما در تماس باشید .