گرجستان پس از ۶ ماه : خرید ملک همچنان ۳۵ هزار دلار آمریکا !

گرجستان پس از ۶ ماه : خرید ملک همچنان ۳۵ هزار دلار آمریکا !

پس از گذشت اتفاقاتی حدوداً ۶ ماهه که صحبت از موج قوانین جدید برای خرید ملک در گرجستان و اخذ اقامت داشت، اکنون همچنان قوانین ثابت بوده و با شرایط قبل می توان ملک خریداری نمود.

موج رسانه ای شدید و با هدف نشانه گیری غیر مستقیم انتخابات گرجستان از درون گرجستان از ماه ها پیش صحبت از تغییر قوانین مهاجرتی داشته ، این در حالی است که اکنون پس از گذشت نزدیک به ۶ ماه ، قوانین مهاجرتی تغییری نکرده و ایرانیان همچنان می توانند با حداقل ۳۵ هزار دلار آمریکا، ملک خریداری کنند و نیازی به خریداری ملک با حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا نمی باشد .

تغییرات جزئی و کوچکی در هسته اصلی امور اقامتی و مهاجرتی بوجود آمده که در اینجا به آنها اشاره میکنیم .

 

سفر به گرجستان بدون هدف ممنوع!

کشور گرجستان با توجه به حرکت به سمت اتحادیه اروپا ، برای ورود به گرجستان اندکی سخت گیرتر شده بصورتی که :

سفر کردن به گرجستان بدون هدف تقریباً برابر است با عدم اجازه ورود شما به گرجستان . پلیس مرزی گرجستان هدف شما را از ورود به گرجستان می پرسد، این در حالی است که برخی از هموطنان گرامی بدون رزرو هتل و یا مکان اسکان مشخص به گرجستان سفر کرده و در حالی که پلیس مرزی گرجستان در مورد هدف ورود به گرجستان سوال میپرسند، سوال مامورین مرزی را بی پاسخ گذاشته و مامورین مرزی به شخص اجازه ورود نمی دهند .

توصیه اکید شرکت سام جورجیا برای هرگونه سفر به گرجستان این است که : بیمه مسافرتی ، مستندات رزرو هتل یا خانه ، بلیط رفت و برگشت هواپیما را به همراه داشته باشید و در صورتی که مامور مرزی در بدو ورود این مستندات را از شما درخواست کرد ، مستندات را ارائه نمائید . حتماً شخصی را به همراه داشته باشید که با زبان انگلیسی روان و یا با زبان گرجی بتواند با مامورین مرزی صحبت نماید.

بیشتر بخوانید !
انواع روشهای اخذ اقامت گرجستان

 

 

خرید انواع ملک در گرجستان با خداقل قیمت ۳۵ هزار دلار

 

 

تهیه گواهی عدم سوءپیشینه پیش از اقدام برای اقامت گرجستان

اگر به هر دلیلی به دنبال اخذ اقامت گرجستان هستید (از طریق خرید ملک، از طریق ثبت شرکت، از طریق سرمایه گذاری و یا از طریق کار) حتماً پیش از ورود به گرجستان گواهی عدم سوءپیشینه تهیه نمائید و سعی کنید حداقل ۲ ترجمه رسمی از گواهی عدم سوءپیشینه خود تهیه نمائید.

 

چگونگی تهیه گواهی عدم سوء پیشینه در ایران

در ایران می توانید با ۲ روش گواهی عدم سوء پیشینه تهیه کنید :

  1. مراجعه به پلیس +۱۰ و درخواست گواهی عدم سوءپیشینه : در این روش با مراجعه به یکی از مراکز پلیس +۱۰ درخواست گواهی عدم سوءپیشینه می کنید و پس از تهیه انگشت نگاری، گواهی عدم سوءپیشینه به آدرسی که مشخص نموده اید پست خواهد شد .
  2. مراجعه به پلیس آگاهی و تهیه گواهی عدم سوءپیشینه از دادسرا : در این روش با مراجعه به پلیس آگاهی ، درخواست گواهی عدم سوءپیشینه می نمائید و پس از آن با مراجعه به دادسرا یا مرکز دادگستری گواهی عدم سوءپیشینه به شما ارائه می شود که عموماً این روش نیاز به زمان کمتری دارد .

 

چگونگی تهیه گواهی عدم سوء پیشینه در گرجستان

برای تهیه گواهی عدم سوءپیشینه در گرجستان می توانید به سامانه آنلاین تاک (زیرمجموعه وبسایت وزارت امور خارجه) و ثبت نام در این سامانه . پس از ثبت نام و ثبت مشخصات کامل یک کد رهگیری دریافت میکنید و پس از ارائه کد رهگیری به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس منتظر تماس سفارت برای زمان انگشت نگاری می مانید .

بیشتر بخوانید !
نمایشگاه مصالح ساختمانی گرجستان

 

چگونگی ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه

برای ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه کافیست به یکی از مراکز رسمی دارالترجمه در ایران مراجعه نموده و ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه خود را دریافت کنید (همراه با مهر تائید وزارت امور خارجه) .

 

پس از دریافت ترجمه رسمی گواهی به سفارت ایران در گرجستان مراجعه نمائید . (تفلیس، خیابان ایلیا چاوچاوادزه، پلاک ۸۰) و با ارائه ترجمه رسمی گواهی عدم سوءپیشینه ، یک گواهی تک برگ با ۶ ماه اعتبار دریافت نمائید .

 

توصیه های فوق را برای تهیه گواهی عدم سوءپیشنیه و اخذ اقامت گرجستان در نظر داشته باشید زیرا بدون طی مراحل فوق نمی توانید اقامت گرجستان را اخذ نمائید .

پس از ۶ ماه همچنان شرایط ثابت است و می توانید اقامت گرجستان را دریافت نمائید، تنها چیزی که تغییر یافته این است که مهاجرت به گرجستان و اخذ اقامت این کشور ساز و کار جدیدی را به خود گرفته و پرونده های شما دقیق تر مورد بررسی قرار می گیرند . به دلیل حرکت گرجستان به سمت اتحادیه اروپا سخت گیری ها نسبت به قبل بیشتر شده و با دقت بیشتری می بایست به گرجستان سفر داشته باشید.

 

 

خرید ملک در گرجستان

 

 

چرا خرید ملک در گرجستان ؟

در حال حاضر گرجستان کشور امنی است، به سمت و سوی صحیحی حرکت میکند و اهداف سیاسی و استراتژیک خود را به خوبی دنبال می نماید و احتمال پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا بسیار زیاد است . اگر امور حقوقی و اداری خود را از طریق یک وکیل مطمئن پیگیری نمائید و از هرگونه مبادلات مالی غیرشفاف پرهیز کنید، قطعاً بدون مشکل می توانید در گرجستان زندگی کنید. گرجستان در آینده ای نه جندان دور، کشوری با ثبات بسیار بالا خواهد بود.

بیشتر بخوانید !
7 جذابیت تفلیس

 

در خصوص تغییر قوانین اقامتی نیز اطمینان داشته باشید پیش از تصویب هرگونه قانون، ماه ها قبل از طریق رسانه های رسمی این موضوع اعلام خواهد شد .