گواهی عدم سوء پیشینه در گرجستان

  • تاریخ انتشار : 2018/10/27
  • نظرات : 11دیدگاه

گواهی عدم سوء پیشینه در گرجستان

 

(آخرین بروزرسانی تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۸ – بروزرسانی های جدیدی از سمت دولت گرجستان در رابطه با قوانین عدم سوءپیشینه انجام شده است که می توانید آنها را در اینجا بخوانید ! گواهی عدم سوءپیشینه شما در صورتی که به تائید سفارت ایران در گرجستان برسد دیگر نیازی به تائید وزارت امور خارجه گرجستان ندارد !)

یکی از قوانین جدیدی که برای اتباع ایرانی در گرجستان برای انجام امور حقوقی نظیر اخذ اقامت گرجستان در نظر گرفته شده است ارائه گواهی عدم سوء پیشینه می باشد .

دولت گرجستان از ماه ها پیش به منظور کنترل مهاجرت ایرانیان طرح ارائه گواهی عدم سوء پیشینه را بعنوان یک قانون تصویب نموده به طوری که برای صدور هرگونه گواهی اقامت نیاز به گواهی عدم سوء پیشینه است .

قضیه گواهی عدم سوءپیشینه از آنجائی شروع شد که به برخی از ایرانیانی که قصد اخذ اقامت گرجستان از طریق گواهی نسبت را داشتند گفته شده گواهی که از سفارت جمهوری اسلامی تهیه میشود نیاز به تائید توسط وزارت امور خارجه گرجستان را دارد ، در صورتی که پیشتر این موضوع نیاز به تائید توسط وزارت امور خارجه گرجستان نداشته است .

خرید ملک در گرجستان با شرایط بسیار آسان و مناسب دلیل مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به گرجستان بوده است لذا دولت گرجستان برای کنترل این حجم مجبور به تصویب قوانین جدیدی شده است که ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یکی از این قوانین جدید است .

 

 

 

کنترل مرز در گرجستان برای مهاجران در گرجستان جدی تر از قبل صورت میگیرد

کنترل مرز در گرجستان برای مهاجران در گرجستان جدی تر از قبل صورت میگیرد

 

بیشتر بخوانید !
دورنمای پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا

مراحل دریافت و تائید گواهی عدم سوءپیشینه

زمانی که نیاز به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه دارید دو راه دارید :

  1. تهیه گواهی عدم سوءپیشینه از ایران : زمانی که میخواهید از ایران گواهی عدم سوء پیشینه تهیه کنید باید به پلیس +۱۰ یا دادگستری شهر محل زندگی خود مراجعه کنید و درخواست گواهی عدم سوء پیشینه کنید . برای درخواست این گواهی نیازی نیست به مرکز خاصی این نامه زده شود . حتماً تاریخ تولد شما به روز، ماه و سال باید ذکر شده و همچنین تاریخ انقضاء نامه نیز ذکر شود . کلیه موارد ذکر شده در نامه ترجمه شده نیز باید ترجمه شوند .
  2. تهیه گواهی عدم سوءپیشینه از گرجستان : تهیه گواهی عدم سوء پیشینه از گرجستان نیز امکان پذیر می باشد . سفارت ایران در گرجستان اقداماتی را انجام داده که بر اساس آن شما میتوانید گواهی عدم سوء پیشینه را از گرجستان تهیه کنید .

 

پس از اینکه گواهی عدم سوء پیشینه تهیه کردید نوبت به ترجمه رسمی این نامه می رسد که از طریق مراجعه به یک دارالترجمه رسمی قابل انجام است . ترجمه حتماً باید به زبان انگلیسی باشد . پس از اینکه گواهی تائید شد و ترجمه آن را دریافت کردید ، نامه را به همراه خود به گرجستان می آورید و با مراجعه به سفارت ایران در گرجستان واقع در خیابان چاوچاوادزه شماره ۸۰ ، تائیدیه را از این سفارت دریافت میکنید و پس از آن ، نامه را به خیابان روستاولی تفلیس به وزارت امور خارجه گرجستان برای تائید می برید (البته این نکته نیز حائز ذکر است که اواخر پورتال وزارت امور خارجه گرجستان بصورت آنلاین برای تائیدیه گواهی در دسترس است) . پس از ارسال و تائید مدارک بصورت آنلاین برای درخواست اقامت خود اقدام می نمائید .

بیشتر بخوانید !
تکمیل، ریمونت و بازسازی ساختمان در گرجستان

البته نکته حائز توجه این است که شرکت سام جورجیا برای متقاضیانی که از طریق این شرکت اقدام به خرید ملک یا اخذ اقامت کارمندی می نمایند کلیه خدمات تائید گواهی عدم سوء پیشینه توسط سفارت و وزارت امور خارجه را بصورت رایگان و در اسرع وقت انجام می دهد .

 

خریداران ملک برای تمدید اقامت خود نیاز به ارائه گواهی عدم سوء پیشینه دارند

یکی از موارد مهمی که خریداران محترم ملک باید مد نظر داشته باشند این است که گواهی عدم سوء پیشینه برای تمدید این افراد نیز لازم است .

هر شخصی که در گرجستان ملکی را خریداری کرده و کارت اقامت گرفته برای تمدید کارت اقامت خود می بایست گواهی عدم سوء پیشینه تهیه نماید و عدم تهیه گواهی عدم سوء پیشینه به معنی ناقص بودن مدارک است و قطعاً عدم ارائه این مدرک به معنای ریجکت شدن صد در صد پرونده است .

بسیاری از شرکت های حقوقی و املاک ایرانی در گرجستان برای جذب مشتری بیشتر و دریافت مبالغ از مشتریان به غلط و یا برخی اوقات به عمد واقعیات را بیان نمی کنند اما بدانید که گواهی عدم سوء پیشینه در گرجستان برای ایرانی ها الزامی است و مهم نیست اقامت از چه طریقی باشد . بهتر است قبل از اینکه تاریخ انقضای کارت اقامت شما فرا می رسد (۳ ماه پیش از فرا رسیدن تاریخ انقضا) برای درخواست مجدد وارد گرجستان شوید و حتماً گواهی عدم سوء پیشینه را در دست داشته باشید .

 

 

 

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

 

 

اخذ اقامت گرجستان را جدی بگیرید !

در طول ۳ سال اخیر، سخت ترین شرایط برای اخذ اقامت گرجستان برای ایرانیان به وجود آمده است . اقامت گرجستان را جدی بگیرید. مسئله اخذ اقامت گرجستان در حال حاضر یک مسئله حقوقی جدی است و باید توسط کسی که اقدام می نماید جدی گرفته شود ، از مراجعه به افراد نا آگاه جداً بپرهیزید .

بیشتر بخوانید !
انواع اقامت گرجستان به صورت مختصر

 

شرکت سام جورجیا با سالها تجربه موفق دز زمینه امور حقوقی در گرجستان در خدمت هموطنان عزیز می باشد و با عضویت در کانال شرکت سام جورجیا و مطالعه کامل وبسایت سام جورجیا می توانید سوابق پرونده های موفق حقوقی را مشاهده نمائید .

 

می توانید از طریق قسمت تماس با ما یا از طریق بخش کامنتها با ما در تماس باشید !