۷ جذابیت تفلیس

۷ جذابیت تفلیس

تفلیس، پایتخت گرجستان یکی از باستانی ترین شهرهای دنیا می باشد .

این شهر یکی از مناطق بی نظیر گردشگری می باشد که تا چندی پیش برای مقاصد گردشگری کاملاً ناشناس بود.

تاریخ گوناگون این شهر در معماری این شهر که بصورتهای ترکیبی از ساختارهای قرون وسطی، کلاسیک و شوروی می باشد نمایان شده است . این شهر شگفت آور و زیبا دارای یک تصویر از زمان باستان و مدرن است که بصورت زیبائی با یکدیگر هماهنگ شده و مدرن است .

 

در مجاور خیابان هائی که دارای منظره مدرن اروپائی هستند، خیابان های باریک و پیچیده ای وجود دارند که کوچه های شرقی و مربع های کوچک با رستوران های مجلل پر شده است .

تفلیس، به همراه مردم دلسوز و گرم، سفری از انسانیت و مهربانی را به شما می آموزد و از سفر به تفلیس پشیمان نخواهید شد.

 1. خیابان روستاولی : این خیابان یکی از اصلی ترین و دیدنی ترین خیابان های شهر تفلیس است که دیدن آن را به همه توصیه می کنیم. خیابان روستاولی را سرتاسر، فروشگاه ها، کافه ، رستوران های زیبا، موزه ها و فروشگاه های برند مختلف تشکیل داده است. همچنین این خیابان مرکز بسیاری از ساختمان های دولتی، عمومی، فرهنگی و مراکز تجاری است. پارلمان قدیم گرجستان، کلیسای کاشوتی، مرکز اپرای تفلیس، تئاتر باله ، آکادمی تئاتر روستاولی، موزه روستاولی و آکادمی علوم گرجستان، همگی در این خیابان قرار دارند.

  خیابان روستاولی

  خیابان روستاولی

 2. حمام های حرارتی در آبانوتوبانی : حمام های این منطقه در ارتفاع جاده ابریشم و در زمانی که ۶۳ حمام در روز وجود داشته به شهرت رسیده اند . همچنین در زمان امپراطوری روسیه این حمام ها چهره های مشهوری نظیر پوشکین و دوماس را دیده اند اما امروزه تنها ۵ حمام با سطوح مختلف مشاهده می شود. این حمام ها که قدمتی ۱۵۰۰ ساله دارند مکان های مهمی برای تجربه یک ماساژ رلکسی خوب هستند. شما می توانید از هر دو حمام عمومی و یا محلی لذت ببرید و یا می توانید با صرف هزینه اندکی بیشتر حمام خصوصی خود را داشته باشید. این منطقه حمام ها به راحتی از طریق قسمت جنوبی پل متخی قابل پیدا کردن است که دارای تعداد متعددی حمام کوچک می باشد .

  حمام های حرارتی از نمای داخل

  نمای حمام های حرارتی از بیرون

 3. قلعه ناریتاکالا: کوه مقدس متاتسمیندا (Mtatsminda) میزبان بخشی از قلعه ناریکلا باستانی مشرف به تفلیس است و این قلعه را می توان معروف ترین و قدیمی ترن بنای تاریخی قلمرو تفلیس دانست. شهروندان این منطقه را “قلب و روح تفلیس” می دانند و این قعله در قرن ۴ ام میلادی با عنوان Shuris-tsikhe نامیده می شود. مغولها بعدها نام این قلعه را Narin Qala نامیدند . پیشنهاد می کنیم کفشهای پیاده وری خود را بپوشید و از این قلعه صعود نمائید، مناظری که در طول مسیر میبینید ارزشش را دارد. اطمینان پیدا کنید که در اطراف قلعه و کلیسای ارتدکس واقع در داخل راه می روید.
 4. تفلیس قدیم: شهر قدیمی تفلیس، منطقه تاریخی پایتخت گرجستان می باشد . اگرچه این شهر ۲۹ بار تخریب و مجدداً بازسازی شده است، اما طرح شهر قدیمی، عمدتاً با کوچه های باریک و خانه های بزرگ کج ساخته شده است . این قسمت از شهر، مکانی ایده آل برای تجربه طعم تاریخ کشور گرجستان است.

  منطقه قدیم تفلیس

  منطقه قدیم تفلیس

 5. مجسمه مادر: این مجسمه که به آن کارتلیس یا ددا نیز گفته می شود تقریباً در خارج از مرکز شهر تفلیس قرار داشته و واقع در بالای تپه سولولاکی قرار دارد.

  مجسمه مادر

  مجسمه مادر

 6. کلیسای سامه با: این ساختمان باشکوه به همراه معماری بزرگ در بالای تپه سنت الیاس قرار دارد و در قلب شهر واقع شده است. این کلیسای باشکوه می تواند بصورت همزمان ۱۵ هزار نفر را در یک زمان اداره نماید. این کلیسا بزرگترین کلیسای موجود در گرجستان است .

  کلیسای سامه با

  کلیسای سامه با

 7. خانه اپرای پالیاشویلی: این خانه اپرا مربوط به جشنواره ملی گرجستان و شرکتهای بزرگ اپرا می باشد. با اینکه این ساختمان در کشور کوچکی همانند گرجستان تاسیس شده اما یکی از اصلی ترین اپراها در دنیاست. معماری این ساختمان اگرچه مدرن است اما اینکه گرجستان چگونه پلی میان آسیا، خاورمیانه و اروپای غربی و شرقی است را نشان می دهد.

  خانه اپرای تفلیس

دیگر موارد پیشنهادی ما به شما برای رقم زدن لحظاتی لذت بخش در تفلیس :

 • خوردن خینکالی و خاچاپوری از نوع آجارولی که با پنیر داغ ذوب شده و با یک تخم مرغ داغ روی آن قرار دارد را بصورت داغ میل نمائید. خوردن این ترکیب غذایی به همراه نوشیدنی های ناب گرجی نظیر لیموناد از نوع گلابی لذت فراوانی را برای شما فراهم می آورد.
 • قایقرانی را در دریاچه لاکپشت تفلیس تجربه نمائید، بسیار لذت بخش است .
 • حتماً به خیابان لسلیدزه و منطقه شاردن در تفلیس بروید، لحظات بسیار خوبی را در آنجا رقم خواهید زد .
 • رودخانه متکورای و قایق های تفریحاتی آن در ساعات شب، به همراه موسیقی زنده و غذاهای لذیذ گرجی به همراه نوشیدنیهای گرجستان، لحظاتی خاص و بیاد ماندنی را برای شما رقم خواهند زد .
 • منطقه شیرالی خیتی، یادآور دوران شوروی و کمونیست است، دست فروشیهای وسایل قدیمی گرجستان و شوروی سابق و بیانگر تاریخ و قدمت کشور گرجستان است، قطعاً لحظاتی خوب را در آنجا خواهید داشت .

 

سام جورجیا همیشه و در همه جا در کنار شما هموطنان عزیز بوده و برای این شرکت افتخار بزرگیست که بتواند قدمی مثبت برای ایرانیان عزیز در دنیا بردارد، در صورتی که علاقمند به موضوعاتی همانند ثبت شرکت در گرجستان به این لینک، برای موضوعاتی نظیر اخذ اقامت گرجستان به این لینک، شرایط اخذ گرجستان اینجا و برای تماس با شرکت سام جورجیا به این قسمت مراجعه فرمائید.

 

بیشتر بخوانید !
مصوبه بودجه پارلمان گرجستان برای سال 2018